הקודם
הבא

כיצד לבחור מדחס אויר לתעשייה ולשימוש ביתי

חסכון באנרגיה באוויר דחוס

מדחסי אויר נמצאים בשימוש בכל העולם; הם נדרשים בתעשייה הכבדה על כל גווניה, בתעשייה הקלה, בתעשייה הרפואית, בתעשיית המזון, בתעשיות ביטחוניות, במתקני איכות סביבה, בכלי רכב כבדים ובמרפאות שיניים.
כאשר אנו נדרשים למדחס אוויר, אנחנו עומדים אובדי עצות באיזה מדחס לבחור; גדול או קטן, בורגי או בוכנתי, זול או יקר, חדש או משומש, ועוד. בכדי שנסייע למשתמש המתלבט, נדגיש מספר נקודות חשובות להגדרה:

לאיזה שימוש מיועד המדחס? באיזה תחום עיסוק? מהי תדירות השימוש?

לדוגמא, מפתחות אויר, אקדחי סיכות, מרססי צבע, מלטשות, מקדחות, אקדחי ניקוי… מה הם נתוני צריכת אויר בדף היצרן, כמה מכשירים עובדים בו זמנית וכמה שעות ביום.
המידע הזה נותן לנו מושג על כמות האוויר הדחוס הצפויה הנדרשת.

במידה וקיימות מכונות יצור צורכות אויר, איזו כמות אויר נדרשת למכונות?

מהם נתוני צריכת האוויר בספר המכונה, הכמות נמדדת ב ליטר/דקה (L/Min), ליטר/שנייה (L/Sec), קו"ב/שעה (m3/h), רגל מעוקב/דקה (cfm). בנוסף, מהו לחץ האוויר הנדרש ע"י יצרן המכונה למהלך יצור תקין.

לאיזה תחום תעשייה מיועד המדחס?

לדוגמא, מפעלי מזון, מרפאות שיניים, מוסכים, מפעלי ציוד רפואי, חדרים נקיים, מפעלי ציוד אלקטרוני, תעשיות אלקטרו אופטיקה וכו'.
המידע הזה נותן מושג על איכות האוויר הנדרשת, מייבשי האוויר הנדרשים ומסנני הקו הנחוצים לאספקת אויר דחוס ללא תקלות ושיבושים.

לכמה צרכנים מיועד המדחס?

לאחר שקבענו את תחום התעשייה, יש לבדוק את מספר הצרכנים המשתמשים באוויר הדחוס; לדוגמא, במוסך נבדוק את מספר העמדות לטיפול במכוניות (ליפטים), נבדוק אם יש מחלקת פחחות וצבע וכמה עמדות היא מונה. במרפאת שיניים נבדוק את מספר כיסאות המטופלים. במפעל תעשייה נבדוק את מספר המכונות הזקוקות לאוויר דחוס ואת נתוני היצרן של כל מכונה לצריכת אויר דחוס נדרשת (Air Consumption).
לאחר מכן נסכם את כל הנתונים, התשובות לשאלות אלו יספקו מידע על ספיקת האוויר הנדרשת והמדחס המתאים.

 

מדחס בורגי או מדחס בוכנתי?

התשובה לשאלה זו תלויה במידה רבה במידע שהתקבל ממענה לשאלות הקודמות. לדוגמא, במפעל שעובד בשתי משמרות או מוסך שעובד במשמרת אחת אך נדרש לאספקת אוויר דחוס מיידית אשר משתנה בהתאם לכמות העבודה ולתקופות עומס קבוע או זמני, נבחר במדחס אוויר בורגי אשר מיועד לעבודה באופן רציף 3000 שעות עבודה עם מערכת קירור אינטגרלית, הגנות טמפרטורה ויתרת זרם, הנותן אספקת אוויר קבועה בלחץ קבוע וללא משקעים. לעומת זאת, לנגריה קטנה, מרפדייה, מוסך קטן עם עמדה אחת או שתיים למשמרת אחת של 8 שעות, יתאים מדחס בוכנתי אשר בהתאם לצורך יעבוד ויספק אוויר וכשיגיע ללחץ הנדרש יפסיק ויתקרר עד למחזור הבא. יתרונותיו של המדחס הבורגי הם ברורים; המדחס יעיל יותר, חסכוני יותר, שקט יותר ואמין יותר.
מסקירת יתרונותיו של המדחס הבורגי, הבחירה במדחס זה היא הנכונה והחסכונית לרוב ענפי התעשייה למעט מפעלים קטנים ושימוש ביתי.

למידע מקצועי, פרטני וממוקד, התקשרו למומחים שלנו במדחסי השרון בע"מ, אשר יסקרו את דרישות האוויר במפעלכם ויתאימו עבורכם את הפתרון הנכון, היעיל והחסכוני ביותר.

"מדחסי השרון בע"מ" הינה נציגה בלעדית של Gardner Denver גרמניה / ארה"ב / פינלנד, החברה המובילה למדחסים בורגיים וציוד לאוויר דחוס.

בין לקוחותינו