הקודם
הבא

כיצד לבחור מדחס בורגי מתאים וחסכוני לשימוש מבלי לבזבז אנרגיה יקרה

חסכון באנרגיה באוויר דחוס

בשנים האחרונות אנו עדים לעליה מסחררת במחירי החשמל לתעשייה, רק במחצית האחרונה של 2012 עלו מחירי החשמל ב-25%, דבר אשר גרם להוצאות בלתי מרוסנות במפעלים רבים אשר צורכים אויר דחוס המשמש כגורם מרכזי בתהליכי הייצור המתקדמים שלהם. שימוש באוויר דחוס הוא נוח, בטיחותי ומיושם בעשרות מכשירים ותהליכים. מצד שני, דליפות אויר, שימוש במדחס גדול מידי היוצר זמני סרק ארוכים מידי וניקוזים לא מתאימים, גורמים לבזבוז עצום בחשמל ולעליה מתמדת בהוצאות אנרגיה. דליפות אויר מטבען מתרחבות ומתגברות, לעיתים ניתן לאתרן וחלקן בקווי אספקה ארוכים, בעליות גג סמויות מן העין ובתוך הקרקע ומתוך כך, בזבוז האנרגיה ימשיך לעלות.

אז כיצד פותרים את הבעיה?

חיסכון באנרגיה אינו מתאר מלחמה במכת טבע, אלא דרך פעולה עקבית ומשתלמת אשר ניתן לראות את תוצאותיה למן הרגע הראשון.

1. בשלב ראשון עלינו ללמוד את המדחסים שישנם במפעל – בורגיים, בוכנתיים, מהירות משתנה וכדומה; ספיקותיהם, נצילותם, זמני העבודה בעומס, זמני העבודה בסרק ובעיקר את מידת התאמתם למערך היצור במפעל. בנוסף, את נפח מיכלי האוויר וקוטר צנרת אספקת האוויר הראשית וצנרת האוויר המשנית.

2. בשלב שני יש לבדוק את צרכי המפעל במשמרות השונות ולהתאים את המדחסים והלחצים קרוב ככל שניתן. כלומר, יש להתאים בין גודל המדחס הבורגי הפועל והמספק אויר דחוס לדרישת האוויר בפועל ביצור, שלא ייווצר מצב שבו קומפרסור בורגי גדול ועתיר אנרגיה פועל על מנת לספק דרישה קטנה של אויר דחוס במקום מסוים.

3. שלב נוסף הוא איתור דליפות אויר במפעל; מומלץ לבצע סקר נזילות אויר דחוס אשר יאתר את דליפות האוויר בעזרת מעקב אחר תוואי הצנרת וגם בעזרת ציוד אלקטרוני. הסקר ימפה את הדליפות לפי דחיפות ויאפשר תיקון מיידי וחיסכון מיידי בחשמל.

4. יש לבדוק את מערכת ניקוז מי העיבוי בחוות המדחסים, לבדוק את התאמת גודל המנקז וספיקתו (וזמן פתיחה וסגירה של המנקז), בכדי למנוע מצב בו מנקז עם ספיקה גדולה (אוריפוס גדול) ינקז מים ממקום קטן ויגרום לבזבוז אויר עצום. מומלץ להשתמש במנקזים מתקדמים המשחררים מי עיבוי בלבד ללא פליטת אויר דחוס מיותרת.

5. הרכבת בקרי אנרגיה אשר יחוברו לכל מדחסי האוויר במפעל. בקרי האנרגיה יפעילו את המדחסים במתואם לפי ספיקת אויר נדרשת, גודל המדחס הנדרש, רמת הלחץ ועוד. בנוסף, הבקר יספק כל העת מידע על שעות העבודה של המדחס, הספק ואחוזי החיסכון באנרגיה. כמו כן, ניתן יהיה בעזרת בקרי האנגריה להפעיל ולהפסיק פעילות מייבשי אויר בסופי שבוע באופן אוטומטי, לקבל התראת תקלות לטלפון הסלולארי או למחשב ומעקב גרפי מקיף על צריכת האנרגיה במדחסים בכל חודש לעומת קודמו.

הגברת המודעות לחיסכון באנרגיה באוויר דחוס וליכולת שלנו לשלוט בהוצאות החשמל בצורה מבוקרת ועקבית מובילה בוודאות להקטנת ההוצאות על צריכת החשמל ועל טיפולים מיותרים במדחסי האוויר ומביאה להחזר השקעה מהיר מוכח ומשתלם. "מדחסי השרון בע"מ" ערכה ועורכת סקרי אנרגיה במפעלים רבים בארץ, מיישמת את הטעון שיפור ובכך מביאה לחיסכון ניכר בעלויות האחזקה.

"מדחסי השרון בע"מ" הינה נציגה בלעדית של Gardner Denver גרמניה / ארה"ב / פינלנד, החברה המובילה למדחסים בורגיים וציוד לאוויר דחוס.

בין לקוחותינו